MİCROSOFT YAZILIM SATIŞ VE DESTEK HİZMETLERİ

Firmamız, alanında uzman ve eğitimli kadrosuyla, kalite standartlarına uygun olarak, kurumlara katma değer sağlayacak yazılım ürünleri ve satış sonrası destek hizmetleri sunmaktadır. Bu süreç kapsamında; mevcut yazılım lisansları kontrol edilerek, yeni lisanslama gereksinimleri tespit edilmekte ve kurumun tüm iş süreçlerini kapsayan etkin bir lisanslama politikası oluşturulmaktadır.

Bu konuda en yaygın ve bilinen birçok paket programının bölgesel bayiliğini ve kurumsal iş ortaklığını yürüten firmamız; kurumların yazılım ihtiyaçlarını başarılı bir şekilde analiz ederek, doğru ürünlerin önerilmesi ve satış sonrası süreçleriyle müşteri memnuniyetini sürekli olarak sağlamaktadır. Bunun için de etkin ve yeterli bilgiyle donatılmış olan satış kadromuz, müşterilerle olan ilişkileri profesyonel bir şekilde yönetmektedir.

OEM LİSANS

Bilgisayar üreten firmalara yeni PC’ler ile birlikte önceden yüklenmesi için sunulmaktadır. OEM Lisansı sadece yüklü olduğu PC’ye aittir ve örneğini yanda görülen Orijinallik Sertifikası etiketi makinenin üzerine yapıştırılmış olmalıdır.

OEM lisansı kişiye ya da kuruluşa ait değildir; her yeni PC ile ayrı bir OEM lisansı alınmalıdır. Makina üzerindeki lisans başka bir makinaya aktarılamaz ve ömrünü ait olduğu PC ile birlikte doldurur. 

Örneğin: Kullandığınız PC üzerinde Windows 10 yüklü ise, güncellemek için lisanslama yöntemi olarak Kutu ya da Open lisansını tercih etmeniz gerekir. 

OEM lisansı yeni bir PC ile satın alındığında tüm yazılım ürünleri içinde en uygun fiyatlı lisanstır; bilgisayar satın alınırken üzerinde OEM lisansı olmasına dikkat edilmelidir. OEM lisansına sahip PC’ lere tek tek CD ile kurulum yapılır, toplu kurulum yapılamaz.

KUTU LİSANS

Perakende ve teknoloji marketlerinde satılır.Kutu ürünler içinden çıkan lisanstır. Aynı lisans birden fazla PC’de kullanılamaz. Ürün kurulumu için gerekli olan CD ile birlikte gelir. 

Lisanslı olduğunu kanıtlamak için aşağıdakilerin saklanması gerekir Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesi (EULA), Orjinal CD,Ürün faturasının bir kopyası, Ürün kutusu.  Ürün kutusu ya da CD’si tek başına lisans olarak geçerli

OPEN LİSANS

PC Sayısı iki veya daha fazla olan firmalar için en uygun çözümdür. Minimum 5 adet lisansla  OPEN lisanslama yapılabilir.
Örnek : 3 Windows CAL+ 2 Office olabilir.

OPEN lisanslama sayesinde, birden fazla bilgisayara aynı CD’den yükleme yapılabilirken, hem maliyetten, hem de lisans yönetimi için harcanan zamandan tasarruf sağlanır.

OPEN Lisans firmaya özel (sadece alımı yapan firmaya ait) bir belgedir ve uygulamanın aynı firmaya ait bir makineden kaldırılıp istenirse başka bir makineye yüklenmesine olanak sağlar. 

Open Lisansla alım yapıldığında firma isterse alt sürüm kullanmaya devam edebilir. Aktif olan otorizasyon numarası ile ek alım yapabilirsiniz.

Open lisanslama sizin ihtiyaçlarınıza göre farklı program seçenekleri sunabilmektedir ( Taksitle satın alma, Kiralama) Open Lisansı alan müşteriler aktivasyon için https://eopen.microsoft.com web sitesine bakmalıdır.

Windows PC işletim sistemi lisansına özel olmak üzere, Open Lisansı ile sadece Yükseltme Sürümü  satın alınabilir. Eğer bilgisayar üzerinde lisanslı bir Windows yazılımı yok ise,  bilgisayarı lisanslamak için GGK lisansı satın alınmalıdır.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN